Koronavírus Covid – 19 zasiahol do nášho každodenného života.

V polovici februára 2020 začali naše mužstvá so zimnou prípravou na jarnú časť sezóny 2019/2020. Príprava prebiehala bezproblémovo a zapojilo sa do nej veľké množstvo našich hráčov. Stihli sme odohrať dva turnaje a tri prípravné zápasy. Naposledy sme trénovali v stredu 11.03.2020. Potom sme sa rozhodli tréningy preventívne dočasne prerušiť a o dva dni bol krízovým štábom SR prijatý zákaz organizovania športových podujatí a akýchkoľvek hromadných akcií. Za týždeň sa situácia ešte zhoršila a aktuálne to vyzerá tak, že pre pandémiu koronavírusu Covid-19 sa  len tak skoro  k futbalu nevrátime.

Logicky musí ísť náš milovaný šport bokom. Každý rieši úplne iné problémy. Všetko treba podriadiť boju s touto epidémiou, preto Vás aj touto cestou prosíme o dodržiavanie celoštátnych opatrení.  Našich hráčov a členov tiež prosíme o dodržiavanie opatrení miestnej samosprávy. Obec Snežnica vydala zákaz používať všetky športové zariadenia v obci, preto Vás žiadame, aby ste to rešpektovali. Nenavštevujte multifunkčné ihrisko a ani Obecný štadión Snežnica. Rovnako ZŠ Snežnica vydala zákaz používania telocvične, preto sa nedostanete ani tam. Len keď budeme zodpovední, podarí sa nám zvíťaziť aj v tomto zápase.

Veríme, že neskôr sa budeme môcť vrátiť aj k futbalu. To čo ste natrénovali za ten takmer mesiac prípravy, môžete udržiavať cvičením v domácom prostredí, resp. môžete individuálne udržiavať kondíciu aj behom, samozrejme za použitia ochranných prostriedkov a bez toho, aby ste ohrozovali okolie, alebo seba. Ak sa rozhodnete vybehnúť von, vyberajte si miesta, kde sa nepohybujú iné osoby. Hlavne sledujte aktuálne informácie a ak sa situácia ešte zhorší, z domu vychádzajte len v nevyhnutnej miere a rešpektujte prípadné ďalšie zákazy týkajúce sa voľného pohybu osôb. Cviky, ktoré sme cvičili počas prípravy sa dajú realizovať aj v bezpečí domova.

IMG_20200317_163816916

 

Zároveň Vám chceme povedať, že aj keď nevykonávame športovú činnosť, snažíme sa myslieť pozitívne a pracujeme na aktivitách do budúcnosti.  O našich aktivitách Vás budeme priebežne informovať.

Všetkých Vás pozdravujeme , dávajte si na seba a svojich blízkych pozor a držte sa!!!

Pridaj komentár