Futbalové turnaje SNEŽNICA CUP 2016 organizoval MŠK Snežnica s podporou Nadácie Kia Motors Slovakia:

Už od roku 2008, odkedy založila svoj nadačný fond, sa spoločnosť Kia Motors Slovakia s.r.o. stala výrazným podporovateľom spoločensky zodpovedného podnikania na Slovensku. V roku 2015 spustila prvé projekty v oblasti filantropie a darcovstva pod vlastnou hlavičkou Nadácia Kia Motors Slovakia s víziou byť spoľahlivým partnerom pre žilinský región, v ktorom automobilka Kia a jej partneri pôsobia. Zameriavame sa na projekty v oblasti zlepšovania mobility, podpory handicapovaných športovcov a odstraňovanie bariér. Naša snaha pokračuje v sfére environmentálnej stability, podpory vzdelávania a bezpečnosti na cestách. Nadácia pokračuje aj v zamestnaneckých grantových programoch, vďaka ktorým môžu zamestnanci automobilky podporiť projekty v mieste svojho bydliska so zameraním na bezpečnosť, podporu športu, kultúry a zachovanie historických pamiatok.

Žijeme heslom: „Pohnime svetom spoločne.“

2D vertcal-RGB

 

pontis

Snežnica cup 2016, U- 15, 26.06.2016-Obecný štadión Snežnica

 

V poslednú júnovú nedeľu sa odohral druhý z turnajov Snežnica cup 2016, a to pre kategóriu starších žiakov U-15. Na turnaji štartovalo 8 mužstiev, ktoré sa stretli v dvoch skupinách každý s každým a potom boli rozdelené podľa výsledkov do nadstavbových skupín o 1. až 4. miesto, resp. 5. až 8. miesto.  Na tento turnaj sme pozvali mužstvá z blízkeho okolia. Pred turnajom bolo za jednoznačného favorita považované mužstvo Kysuckého Nového Mesta, veľa sa čakalo od Radole, ale aj od domácej U-15tky, prísľubom boli tiež výborné výkony Hôrok na minuloročnom turnaji. Prekvapiť však mohlo ktorékoľvek mužstvo.

Domáci Mládežnícky športový klub Snežnica reprezentovalo na turnaji okrem starších žiakov aj mužstvo hrajúce pod hlavičkou MŠK Snežnica U-12, ktoré bolo zložené z chlapcov narodených v rokoch 2004 a 2005. Hneď v úvodnom zápase skupiny A nastúpila snežnická omladina proti Kysuckému Novému Mestu a všetci si vydýchli, že najťažší zápas turnaja je za nami. Kysučania si schuti zastrielali a vyhrali aj ďalšie dva zápasy v skupine proti Hôrkam a Stráži, aj keď proti Hôrkám to nebolo až také jednoduché. O druhé postupové miesto nebol nakoniec až taký boj a s prehľadom si ho zabezpečili Hôrčania. Na treťom mieste tejto skupiny nakoniec po výbornom výkone a víťazstve nad staršími súpermi zo Stráže skončili hráči MŠK Snežnica U-12.

V skupine B vstúpil favorit z Radole do turnaja víťazstvom nad Považským Chlmcom. Naopak domáci remizovali s výborne hrajúcou Rudinou. Rozhodujúcim z hľadiska postupu však bolo víťazstvo Rudiny nad Radoľou. Suverénne víťazstva domáceho mužstva v zostavajúcich dvoch zápasoch skupiny so skóre 12:0 rozhodli, že do skupiny o 1. až 4. miesto postúpilo z 1. miesta mužstvo MŠK Snežnica U-15 pred druhou Rudinou, ktorá dosiahla síce tiež 7 bodov, ale mala podstatne horšie skóre ako domáci.

Už zápasy v skupinách naznačili, že o víťazstvá sa bude tvrdo bojovať. Nasadenie bolo vysoké. V súťaži o najlepšieho strelca sa darilo najmä domácemu Jakubovi Kmeczovi a Jurajovi Ščambovi z KNM, ktorý bol na druhom mieste priebežného poradia tabuľky strelcov.

V skupine o 5. až 8. miesto svoj zápas vyhralo sympatické mužstvo Považského Chlmca, ktoré tak zaznamenalo svoje prvé víťazstvo na turnaji. Radoľa si poradila tesne so Strážou. Zápas o 7. miesto medzi Snežnicou U-12 a Strážou skončil bez gólov , muselo sa teda rozhodovať zo striel z pokutového kopu. Snežničania sa už už tešili z víťazstva, ale rozhodujúcu penaltu zastavila konštrukcia brány, muselo sa tak pokračovať a dramatický rozstrel sa podarilo úspešne otočiť Stráži. Považský Chlmec len tesne prehral boj o 5. miesto, z ktorého sa nakoniec tešili Radolčania.

 

V zápasoch o postup do finále si suverénnym spôsobom počínali domáci Snežničania, ktorý porazili Hôrky 5:0. Ešte výraznejšie víťazstvo proti Rudine dosiahlo Kysucké Nové Mesto. O treťom mieste sa rozhodovalo tiež zo striel z pokutového kopu. Úspešnejší boli nakoniec chlapci z Rudiny. Na Hôrčanov zostala zemiaková pozícia. Rudina bola príjemným prekvapením turnaja. Nestratili sa ani Hôrky.

Vo finálovom zápase sa nakoniec stretli dovtedy neporazené mužstvá MŠK Kysucké Nové Mesto a MŠK Snežnica U-15. Finálový zápas bol veľmi dramatický. Domáci Kysučanom nedarovali nič zadarmo. KNM sa ujalo vedenia. jakub Kmecz však vyrovnal. Potom šli Kysučania do dvojgólového trháku. Kmecz však opäť znížil na 3:2. Potom sa lámal zápas. Domáci Mravec nezakončil vo výbornej pozícii a na druhej strane vzápätí hráči KNM pridali po našej chybe  rozhodujúci 4. gól. Potom si už svoje zaslúžené vedenie udržali až do konca a stali sa celkovým víťazom turnaja bez straty bodu.

 

Turnaj sa vydaril, aj keď  v jeho úvode nám počasie moc neprialo. Potom sa našťastie vyčasilo a bolo sa veru na čo pozerať. Súťaž o najlepšieho strelca nakoniec vyhral domáci Jakub Kmecz, ktorý nastrielal až 14 gólov. Náročný deň výborne zvládli aj rozhodcovia Ladislav Šlapka a Miroslav Žák. Všetky mužstvá sa snažili a hrali s obrovským nasadením. Vo vekovej kategórii starších žiakov sa už občas vyskytnú aj problémy s disciplínou, čo bolo vidieť aj na tomto turnaji. Rozhodcovia a tréneri však  všetko zvládli. Na turnaji bola udelená 1 červená karta.

Chlapci si však schuti zahrali a zabávali sa aj diváci. Najlepší a najpočetnejší fanklub mali okrem domácich mužstiev chalani z Považského Chlmca. Ich diváci dominovali aj v diváckej súťaži.

Za podporu ďakujeme nadácii Kia Motors Slovakia.

2D vertcal-RGB

Poďakovanie za podporu tiež patrí Oáze pohody Snežnica. Ďakujeme tiež obci Snežnica.

Účastníci turnaja:

MŠK Kysucké Nové Mesto

ŠK Radoľa

OFK Hôrky

TJ Považský Chlmec

TJ Stráža

OŠK Rudina

MŠK Snežnica U-15

MŠK Snežnica U-12

Skupina A

MŠK Kysucké Nové Mesto, MŠK Snežnica U-12, OFK Hôrky, TJ Stráža

Skupina B

 ŠK Radoľa, MŠK Snežnica U-15, TJ Považský Chlmec,OŠK Rudina

Výsledky turnaja

Skupina A

Snežnica U-12:KNM- 0:10

Hôrky:Stráža- 3:1

Snežnica U-12: Stráža- 2:0

Hôrky:KNM- 2:4

KNM: Stráža- 8:0

Hôrky: Snežnica U-12- 5:0

 Skupina B

Snežnica U-15: OŠK Rudina-1:1

P. Chlmec: Radoľa- 1:4

Snežnica U-15: P. Chlmec- 6:0

Radoľa: Rudina-1:2

Rudina: P. Chlmec-4:2

Snežnica U-15: Radoľa-6:0

 

Skupina D (o 5.-8. miesto)-

Radoľa : Stráža- 2:1

Snežnica U-12: Považský Chlmec- 0:3

zápas o 5. miesto–  Radoľa: Považský Chlmec- 2:1

zápas o 7. miesto- Stráža: Snežnica U-12- 0:0 (1:0 na pok. kopy)

Skupina C (o 1.-4. miesto)-

Snežnica U-15: Hôrky – 5:0 

KNM : Rudina- 8:0

 

zápas  o 3. miesto- Hôrky: Rudina 1:1 (na pok. kopy 0:1)

zápas o 1. miesto- Kysucké Nové Mesto: Snežnica u-15 – 4:2

Poradie:

  1. MŠK Kysucké Nové Mesto, 2. MŠK Snežnica u-15, 3. OŠK Rudina, 4. OFK Hôrky, 5. ŠK Radoľa, 6. TJ Považský Chlmec, 7. TJ Stráža,8. MŠK Snežnica U-12

Individuálne ocenenia:

najlepší hráč turnaja: Juraj Ščamba- MŠK Kysucké Nové Mesto

najlepší strelec turnaja: Jakub Kmecz- MŠK Snežnica U-15-14 gólov

najlepší brankár turnaja: Patrik Čáko- MŠK Snežnica u-15

FOTOGALÉRIA:

 

070
otvorenie turnaja
081
Snežnica 15 vs Rudina
089
vyrovnávajúci gól D.Paperňáka do siete Rudiny
096
Snežnica U-12 vs Stráža
097
T. Bajánek v akcii
109
Snežnica U-15 vs Považský Chlmec
111
Jakub Kmecz- po gólovom zásahu
130
Snežnica U-12 vs Hôrky
135
Snežnica U-15 vs Radoľa
156
rozstrel- Stráža vs Snežnica U-12
170
gól J. Kmecza vo finálovom zápase proti Kysuckému Novému Mestu
177
finále Snežnica U-15 vs KNM
180
Paťo Čáko-najlepší brankár turnaja
187
Kubo Kmecz preberá cenu za najlepšiehostrelca turnaja
191
Domáci kapitán Dominik Paperňák pri slávnostnom vyhodnotení
198
víťaz turnaja- MŠK Kysucké Nové Mesto
199
MŠK Snežnica U-15- 2. miesto

084 087 098 115 124 125 136 137 149 158 159 160 161 183 188

Snežnica cup 2016, U-9, 29.05.2016- areál MŠK Žilina- v Žiline -Závodí

V nedeľu 29.05.2016  v popoludňajších hodinách si dali stretnutie v areály MŠK Žilina, v Žiline- Závodí mladí futbalisti vekovej kategórie U-9 (rok narodenia 2007).

Mládežnický športový klub Snežnica organizoval už V. ročník populárneho turnaja Snežnica cup. Turnaj sme usporiadali s podporou Nadácie  Kia Motors Slovakia a Nadácie Pontis. Na turnaji štartovalo 8 mužstiev rozdelených do 2 základných skupín, kde sa stretli systémom každý s každým. Najlepšie dve mužstvá z každej skupiny potom hrali o umiestnenie v nadstavbovej skupine o 1. až 4. miesto a mužstvá umiestnené na 3. a 4. miestach sa potom stretli v skupine o 5. až 8. miesto. Každé mužstvo mohlo mať na súpiske aj jedného hráča ročníka narodenia 2006.

Počasie nám tentokrát prialo a pre futbal bolo ideálne. Už po prvých zápasoch bolo jasné, že mužstvá MŠK Žilina, ktoré boli rozdelené na zelených a žltých budú patriť medzi  najlepšie. Dobre hralo aj Kysucké Nové Mesto, ktoré si po úvodnej prehre so Žilinou poradilo s domácou Snežnicou a zvíťazilo aj v priamom súboji o postup medzi 4 najlepšie tými s Púchovom. Chlapci MŠK Snežnica po zápasoch v skupine zostali bez bodového zisku, čo bolo sklamaním.

Aj v skupine B suverénnym spôsobom bojmi prešlo druhé žilinské mužstvo. Zo skupiny z druhého miesta postúpila Bánová, ktorá tesne v boji o postup medzi najlepších porazila Rakovú. Výkonmi trochu zaostali chlapci z Bytče, ktorí prišli s mladším výberom.

Po zápasoch v základných skupinách turnaj spestrila súťaž o najtechnickejšie mužstvo, kde si Bytčania napravili chuť a túto súťaž zásluhou Miloša Chylu vyhrali. Tešili sa tak z kvalitnej novej značkovej lopty.

Potom sa už rozbehli súboje o celkové umiestnenie.  Turnaj gradoval súbojmi o medailové pozície. Dramatické bolo najmä stretnutie o 3. miesto, v ktorom sa rozhodovalo až v rozstrele zo značky z pokutového kopu. Úspešnejšie nakoniec boli “fialky” z Kysuckého Nového Mesta. Tí aj svoju výhru patrične oslávili s početným fanklubom.

Kvalitný zápas sa odohral tiež vo finálovom zápase medzi mužstvami MŠK Žilina- žltí a MŠK Žilina- zelení. Zelení vedení trénerom Robom Comom nakoniec s prehľadom vyhrali a obsadili tak prvé miesto bez straty bodu. Počas celého turnaja víťazi dostali v piatich zápasoch len jeden gól v zápase s KNM. Hráči všetkých mužstiev boli po turnaji za svoju snahu odmenení medailami a 4 najlepšie mužstvá dostali aj trofeje.

Našim chlapcom sa výsledkovo príliš nedarilo. V hre však bolo veľa svetlých momentov. Chlapci príkladne bojovali. Odmenou nám bolo aspoň vysoké víťazstvo v zápase o 7. miesto s Bytčou.

Celkovo sa turnaj vydaril. Videli sme veľa pekného futbalu a množstvo krásnych akcií začínajúcich futbalistov. Zápasy výborne rozhodovali rozhodcovia z ObFZ Kysúc- Miroslav Žák, Jakub Kolesnáč a Jakub Janec.

Pochvalu si zaslúžia aj všetci organizátori turnaja ako i rodičia a fanúšikovia za vzorné správanie a povzbudzovanie.

Ďakujeme za podporu nadácii Kia Motors Slovakia a nadácii Pontis.

Ďalší z turnajov Snežnica cup 2016, tentokrát pre kategóriu U-15 sa odohrá  v Snežnici v poslednú júnovú nedeľu-26.06.2016. Tešíme sa na Vás!

 

Turnaj Snežnica cup 2016, U-9 vo výsledkoch:

 

Účastníci turnaja Snežnica cup 2016 U-9

snzccp16

MŠK Žilina- zelení
MŠK Žilina- žltí
MŠK Púchov
MŠK Kysucké Nové Mesto
FO Bytča
Jednota Bánová
Polom Raková
MŠK Snežnica

 

 

Skupina A

MŠK Žilina- žltí, MŠK Púchov, MŠK Kysucké Nové Mesto, MŠK Snežnica

Skupina B

MŠK Žilina- zelení , Jednota Bánová, FO Bytča, Polom Raková

Skupina A

1. zápas Snežnica- Púchov – 1:3, góly Labuda- Tvarožek,Mušák 2

2. zápas Žilina- žltí – Kysucké Nové Mesto –3:1, góly Bela,Kysela,Vaňovec- Kováčik

5. zápas  Žilina- žltí – Púchov- 4:0, góly Bela,Uhlárik,Kysela,Glajza

6. zápas Snežnica- Kysucké Nové Mesto 1:2, góly Bohušík- Kováčik,Ďuriš

9.zápas  Žilina- žltí – Snežnica  6:0, góly Vaňovec 3, Kysela 2, Chrenko

10. zápas Púchov- Kysucké Nové Mesto 1:3, góly Mušák- Kubala 2, Kováčik

Skupina B

3. zápas Žilina- zelení – Bánová 5:0, góly Kvašňovský 2, Murček, Buček,Michalik

4. zápas  Bytča- Raková 1:4, góly  Panáč- Stehura 2,Hojdík,Kajánek

7. zápas  Žilina- zelení – Raková 7:0, góly Murček 2, Vrabec, Meško,Kvašňovský,Bujný, Michalik

8. zápas Bánová- Bytča 2:0, góly Pecko, Vavrica

11. zápas  Žilina- zelení – Bytča 6:0, góly  Michalik 2,Vrabec, Meško, Kvašňovský,Buček

12. zápas  Raková- Bánová 1:2, góly Paštrnák- Gamboš, Pecko

Skupina D

13. zápas  Púchov: Bytča 2:0, góly  Talda, Tvarožek

14. zápas Snežnica: Raková 1:2, góly Labuda- Olšiak, Kajánek

17. zápas- o 5. miesto  Púchov: Raková 5:0, góly Mušák 4, Vráblik

18. zápas- o 7. miesto  Snežnica: Bytča 5:1, góly Labuda 3,Bohušík, Ševčík- Minárik

Skupina C

15. zápas Žilina-žltí: Bánová 2:0, góly Kysela, Vaňovec

16. zápas KNM: Źilina- zelení 1:4, góly Ondrejáš- Buček 2, Kvašňovský, Bujný

19. zápas- o 3. miesto  Bánová: KNM 1:1,(0:2 na pk) góly Gamboš- Kubala

20. zápas- o 1. miesto MŠK Žilina- žltí : MŠK Žilina-  zelení   0:3 , góly  Murček 2, Kvašňovský

Celkové poradie:

  1. MŠK Žilina-  zelení
  2.  MŠK Žilina- žltí
  3. MŠK Kysucké Nové Mesto
  4. Jednota Bánová
  5. MŠK Púchov
  6. FK Polom Raková
  7. MŠK Snežnica
  8.  FO Bytča

 

Individuálne ceny:

najlepší hráč- Samuel Kováčik- MŠK Kysucké Nové Mesto

najlepší brankár- Dominik Malich- MŠK Žilina- zelení

najlepší strelec- Tomáš Mušák- MŠK Púchov

FOTOGALÉRIA:

DSC_0207
Otvorenie turnaja
P1000676
Bytča vs Púchov

P1000680

 

DSC_0197
Snežnica vs Púchov
DSC_0211
Snežnica vs KNM

DSC_0220

DSC_0237
Snežnica vs Žilina

DSC_0239

DSC_0242
Súťaž o najtechnickejšie mužstvo
DSC_0248
Raková vs Snežnica

DSC_0250

DSC_0259
Najlepší strelci Snežnice na turnaji- Š. Bohušík a Pet. Labuda
DSC_0267
Po zápase Snežnica vs Bytča(5:1)
DSC_0255
MŠK Snežnica
DSC_0269
TJ Jednota Bánová- 4. miesto
DSC_0268
MŠK Kysucké Nové Mesto- 3. miesto

 

DSC_0276
účastníci finále- MŠK Žilina- žltí, zelení

FOTO- M. Caltík+ MŠK Snežnica

 

 

 

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-

snzccp16