U-19 FK Polom Raková: MŠK Snežnica 3:3(2:0)

U-15 Slovan Klokočov: MŠK Snežnica 4:1 (2:0)

U-11 na turnaji v Krásne nad Kysucou………….

U-19 FK Polom Raková: MŠK Snežnica 3:3 (2:0), góly- Mravec, Záň, Trnka

Zostava: Voštenák, Minár (Mičian), Horvát, D. Paperňák,Čižmárik(Ukrop), Ma(Pokrívka), Kmecz, Mravec, Záň, Trnka, Muzika

tréner-M. Ukrop

V Rakovej sa hral kvalitný futbal. Domáci od začiatku boli aktívny, hralo sa na našej polovici. Kým sme stihli zmeniť rozostavenie, dostali sme už v 8. minúte gól. Hralo sa vo vysokom tempe a postupne sme sa osmelili aj my. Len kúsok chýbal ku gólu Mravcovi, zastreľoval sa Kmecz, z otočky strieľal Záň. Na druhej strane predviedol reflexívny zákrok Voštenák , ktorý o chvíľu krásne vyrazil aj ďalšiu strelu domácich . Domáceho brankára sa nepodarilo prekonať ani Trnkovi. Namiesto remízy sme však po našej chybe pred polčasom dostali 2. gól. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Domáci síce nastrelili tyč, naši sa však nevzdávali a snažili sa s výsledkom ešte niečo urobiť. Vypracovali sme si aj vyložené šance. Miro Mravec však nedal ani najväčšie tutovky. Vo výbornej pozícii slabo zakončil aj Ukrop. Nedáš -dostaneš platilo aj tento krát. Domáci 15 minút pred koncom viedli už 3:0. Ani to však naše mužstvo nepoložilo, stále sme chceli aspoň skorigovať výsledok. Po rohu sa konečne v zápase presadil Mravec, ktorý odklial svoje začarované kopačky. Rohu predchádzalo gesto fair play od domáceho hráča, ktorý poopravil rozhodnutie rozhodcu a priznal sa , že lopta šla za čiaru po jeho dotyku. Toto vysoko oceňujeme…..Našich gól nakopol a 8 minút pred koncom znížil na rozdiel jedného gólu Záň. Zrazu sme zacítili šancu bodovať a dve minúty pred koncom po individuálnej krídelnej akcii nášho kapitána, ktorý prudko odcentroval, vyrovnal hlavou Trnka. V úplnom závere nás od prehry zachránilo brvno. Bod sme si však po bojovnom výkone zaslúžili.

IMG_20180512_140130626_HDR IMG_20180512_135942328_HDR IMG_20180512_155101767_HDR IMG_20180512_155132100

U-15 Slovan Klokočov: MŠK Snežnica 4:1 (2:0), gól – A. Čižmárik

Zostava: Caltík, L. Moravec, T. Moravec,Ondrášek, Ševčík(Hrnko), Belanec, Pagáč, Čižmárik A., Šmehýl, Bajánek, Labuda

tréner- P. Smieško

Ani v zápase s Klokočovom sa nám nepodarilo bodovať. V prvom polčase boli domáci lepším mužstvom. My sme sa ťažšie rozbiehali. V druhom dejstve sme pridali na výkone a hra sa zlepšila. Vypracované šance sme však nedokázali premeniť. O lepší výsledok nás navyše pripravili naše chyby, po ktorých sme opäť inkasovali. Náš jediný gól sa podarilo streliť Adamovi Ćižmárikovi.

P1060084 P1060082 P1060088 P1060089 P1060099 P1060103 P1060110

V sobotu sa na turnaji v Krásne nad Kysucou predstavili aj naši prípravkári, ktorým sa však moc nedarilo a svoje zápasy prehrali. Chlapcom nemožno uprieť snahu, ale súperi boli väčšinou futbalovejší. A keď už sme mohli zvíťaziť, napr. v zápase s Ćiernym, odvrátilo sa od nás aj šťastie a o víťazstvo sme prišli v úplnom závere zápasu. Treba ísť ďalej a výsledky sa určite dostavia. Veď na hre našich najmenších je badať evidentný progres.